WYBÓR DOBREJ AGENCJI PRACY

Strona główna > WYBÓR DOBREJ AGENCJI PRACY

WYBÓR DOBREJ AGENCJI PRACY - Kieruneknaprace.euObecnie bardzo wiele Polaków wyjeżdża do pracy do Niemiec. Niektórzy szukają zatrudnienia samodzielnie, z kolei inni zwracają się do specjalnych biur pośrednictwa. Ta druga opcja często jest bardziej dogodna dla wszystkich – i dla osób, które nigdy nie wyjeżdżały do pracy za granicę, i dla tych, które zarabiały już poza naszym krajem. Agencja zatrudnienia może ułatwić wiele spraw – wskazuje pracodawców, pomaga w uporządkowaniu wymaganych formalności, bywa, że zapewnia także transport i miejsce zamieszkania. Aby jednak nie ryzykować niepożądanych rozczarowań, stresu i problemów, należy wybrać wykwalifikowanego, niezawodnego pośrednika. Jak wyszukać wiarygodną i legalną agencję pracy?

Poszukiwanie przydatnych informacji

Zanim podejmie się decyzję o skorzystaniu z usług konkretnego pośrednictwa, trzeba zweryfikować, czy prowadzi ono działalność zgodnie z prawem. Należy sprawdzić, czy wybrana agencja jest wprowadzona do wymaganych rejestrów – między innymi do Krajowego Rejestru Sądowego oraz Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Warto też wziąć pod uwagę to, czy posiada ona istotne certyfikaty. Nie zaszkodzi również wywiedzieć się, jakie doświadczenie ma konkretne pośrednictwo – od jakiego czasu świadczy usługi i z jakimi pracodawcami prowadzi współpracę. Trzeba też poddać ocenie, jak przeprowadzana jest rekrutacja i czego można się spodziewać po zawiązaniu kontraktu. Takie informacje udostępnia na przykład strona internetowa Agencji Pracy oferującej bezpieczne zatrudnienie w Niemczech. Zawsze powinno się także zachować ostrożność ze względu na możliwe wyłudzenia pieniędzy – wiarygodny pośrednik nie może wymagać od swoich klientów wpłat na przykład za wskazanie ofert.

Przed definitywnym nawiązaniem współpracy, warto też zasięgnąć opinii osób, które mają już doświadczenie z wybraną agencją. Świetnym źródłem informacji bywają fora internetowe lub serwisy gromadzące oceny rozmaitych pośrednictw. Rozsądnym pomysłem może być również rozmowa ze znajomymi – być może któryś z nich pracował już kiedyś w Niemczech i zna jakiegoś pewnego pośrednika.

Zachowując opisane wyżej wskazówki, można wybrać taką legalną agencję zatrudnienia, która umożliwi podjęcie zadowalającej współpracy.