PRACA DLA PIELĘGNIAREK

Strona główna > PRACA DLA PIELĘGNIAREK

Legalne zatrudnienie w Niemczech

Jesteś z wykształcenia pielęgniarką, ale praca na dotychczasowym stanowisku nie daje ci satysfakcji lub posiadasz kłopot z jej znalezieniem? Może należałoby zastanowić się nad wyborem, jakim jest legalna praca w Niemczech? Wiele tamtejszych szpitali poszukuje do pracy pielęgniarek, otwierając rynek na pracowników z Polski. Wśród ofert można wyszukać zarówno te dotyczące pracy wymagającej opieki nad seniorami, jak i na oddziałach specjalistycznych placówek medycznych. W tym drugim przypadku duża część pracodawców zapewnia wszystkie niezbędne szkolenia oraz możliwość nostryfikacji dyplomu. Z kolei sieci domów opieki dla seniorów czasami dają możliwość wyboru miejscowości, w której chciałoby się pracować.

Wymagania

Osoby, które mają poświadczone dyplomem kwalifikacje są wyjątkowo mile widziane. W grę wchodzi zarówno dyplom studiów licencjackich, magisterskich jak i dyplom pielęgniarski. Wszystkie dodatkowe kursy i zaliczone szkolenia będą naturalnie atutem.

Znajomość języka niemieckiego jest jednym z wymogów, ale wystarczy stopień komunikatywny. Oczekiwany poziom kompetencji językowych waha się zazwyczaj między A2 oraz B1. Oczywiście im lepszą znajomość języka posiadasz, tym łatwiej będzie można się postarać o pracę na lepszym stanowisku. Zdecydowana większość klinik oferuje pracownikom darmowy kurs językowy, który poprawi wasze umiejętności i pozwoli zapoznać się ze specjalistycznym słownictwem medycznym.

Korzyści

Pielęgniarki mogą także liczyć na zapewnienie pakietu relokacyjnego i pomoc w znalezieniu mieszkania oraz przy przeprowadzce. Niektórzy pracodawcy gwarantują darmowe mieszkanie na okres pierwszych trzech miesięcy. Wysokość wynagrodzenia, w zależności od wybranego miejsca i zakresu obowiązków waha się między 2.000 – 3.500 Euro. Praca jest w 100% legalna, a więc otrzymasz odpowiednią umowę określającą warunki, na których zostaniesz zatrudniona, a także odprowadzisz składki na ubezpieczenie.

Nie zwlekaj i zaplanuj rozmowę kwalifikacyjną jeszcze dziś. Stabilna praca na podstawie umowy, szansa na rozwój w nowoczesnych szpitalach oraz wysokie zarobki czekają na ciebie!

Najnowsze oferty pracy w Niemczech dla absolwentek pielęgniarstwa.